czwartek, 20 października 2011

z gruszeczkami...

Aneta smaży z gruszek konfitury, ja staram sie je upakować (gruszki, nie konfitury ;-))) na jesiennych wiankach... Wstałam bladym świtem, a za oknem szaroburo i deszczowo. Dooooobrze, że wczoraj uwinęłam się ze wstępnymi porządkami w ogrodzie, bo dziś pewnie bym tego nie zrobiła... zgrabiłam liście, skosiliśmy (pewnie już ostatni raz w tym roku) trawnik, wywaliłam na kompost kwiatki ze skrzynek z tarasu. Schowaliśmy także do zimowej przechowalni te w dużych donicach, które mrozów na zewnatrz by nie wytrzymały - oleandra, mirta, szałwię. Lekko ucierpiały od tych pierwszych przymrozków liście oleandra, ale przycięłam go trochę i mam nadzieję odbije w przyszłym roku ładnie. Co prawda nie lubi mnie chyba, bo w tym roku nie kwitł prawie wcale... nie wiem gdzie leży tego przyczyna, bo jeść dostawał, podlewania nie zaniedbywałam, rósł w słonecznym i ciepłym miejscu... ale dam mu jeszcze szansę. Sobie też daję - dzień będzie dobry, mimo deszczu, prawda?

15 komentarzy:

 1. Świetne =]
  Ten z zielonymi listkami kojarzy mi się z laurem dla zwycięzcy =]

  OdpowiedzUsuń
 2. urocze;-)bardzo mi sie podobaja!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzbudzasz moją zazdrość... I to codziennie! To jest okrutne :-))) Znowu piekny wianek, a ja ani jednego stworzyć nie umiem, choc już od 2 tygodni próbuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne wianki:)
  mrrr. uwielbiam gruszki..

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny, radosny, optymistyczny :) Bardzo mi się podoba. W sumie to podoba mi się wszystko co robisz :]

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach jakiez one fantastyczne, szkoda ze u mnie nie ma zbytnio miejsca na powieszenie takiego cuda

  OdpowiedzUsuń
 7. urocze, zainspiruję się... muszę się wybrać na giełdę po małe jabłuszka lub właśnie gruszki, małe doniczki odkryłam w ubiegłym roku ....

  OdpowiedzUsuń
 8. Super wianki!! Orzechowy jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie też deszcz...dziś też użyłam wianuszka ale z ratanu na kompozycje 1.11 i nie ukrywam zaciekawienia twoimi wianuszkami:)

  OdpowiedzUsuń
 10. przepiękne te wianuszki :) Najchętnie wszystkie powiesiłabym u siebie w domu :)

  OdpowiedzUsuń