piątek, 4 marca 2011

energia kolorów...

Zastanawiacie się czasem nad tym jakie kolory są Waszymi ulubionymi? Takimi, które wybieracie niezależnie od tego jakie kolory aktualnie zerkają z wystaw sklepowych? Mnie się wydaje, że wybór kolorów "bazowych" w ubraniach, dodatkach i tym wszystkim czym się otaczamy, jest mocno zależny nie tylko od pory roku, ale i od nastroju. Ponadczasowo najchętniej wybieram bezpieczne szarości, czerń, unikam za to brązów, beżów, nawet kolor "kamelowy" nie podziałał na mnie zachęcająco. Do niedawna unikałam też granatów, bo mi się kiedyś mocno przejadły i źle kojarzyły, ale coraz chętniej do nich wracam, szczególnie w połączeniu z turkusami, czy zgaszonymi odcieniami różu. Intensywne kolory owszem, pojawiają się w mojej szafie, ale tylko w roli dodatku, kropli... apaszki, biżuterii, rękawiczek... Zmiany dzięki nim są proste i szybkie. Za to wiosną (albo wczesnym latem) planuję totalną rewolucję kolorystyczną w moim domu, bo już mi się bardzo chce innych kolorów ścian i dodatków. Nawet zdecydowałam przemalować niektóre meble, przy okazji ich odnawiania po wielu latach używania.
Do obudzenia się z zimowego letargu, z tej paskudnej hibernacji naszej energii potrzebujemy jednak czegoś mocnego. Wiosny nam się chce... więc wiosnę wołamy intensywnymi kolorami. W tym duchu zrobiłam nowe kolczyki... leciutkie i delikatne jak mgiełka... oczywiście w formie kwiatków... co Was chyba nie dziwi jakoś specjalnie ;-))). Ich kolory wybrane nieprzypadkowo... wpisują się bowiem w Art-Piaskownicowe wyzwanie koloroTON, na które Was zapraszam.

23 komentarze:

 1. Cudowne kolczyki. Piękne kolory . Bardzo wiosenne

  OdpowiedzUsuń
 2. zupełnie nie moje kolory ale tak ładnie wyglądają, że nosiłabym je na okragło

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje kolory to przede wszystkim czerń. poza tym wszelkie ciemne dymno-mglane odcienie turkusów, zieleni, brązów, fioletów, szarości. Czasem niespodziewanie zachwyci mnie inny kolor w jakimś kongretnym przedmiocie, wyrobie, czy jako dodatek do "moich" kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 4. zakochałam się... pachnie wiosną na kilometr... prześliczne kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna kolorystyka :D i jak wesoło wyszły

  OdpowiedzUsuń
 6. och przepiękne kolory i bardzo energetyczne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. a co to takie piękne?..a nie tylko kolory.Super kolczyki! Naprawdę super!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowite, śliczne, brak słów

  OdpowiedzUsuń
 9. jakie cudne kolczyli ♥ chce takie ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Lovely earrings! Such a great idea!

  OdpowiedzUsuń
 11. These earrings are so awesome! Just beautiful!

  OdpowiedzUsuń
 12. posty na wyzwania piaskownicy są równocześnie nowymi pomysłami! świetne choć kolory nie moje:D ale jak wyzwanie to wyzwanie:D

  OdpowiedzUsuń
 13. Hopefully you read English too. I LOVE your work! You make beautiful jewelry that everyone I know that would wear. These earrings are so playful, yet very elegant.

  Maddie McEwan

  OdpowiedzUsuń
 14. Rewelacyjny projekt kolczyków ! Niezwykle mi się podoba :-)
  Są takie letnie: delikatne lekkie i kolorowe.
  Zresztą te które wygrałam w candy UWIELBIAM :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. I am searching for your bead soup. I am still blog hopping- almost done with all 211. I just love these earrings and your color inspiration is a wonderful photo!!

  OdpowiedzUsuń