środa, 23 czerwca 2010

warsztaty wiankowe....w Krakowie ;-))

Przełom wiosny i lata, najkrótsza noc w roku, pełna magii i czarów i wianki - prosty, powszechnie występujący w przyrodzie kształt, odczytywany między innymi jako nadzieja na odnowienie życia. Dlatego też zapewne panny i kawalerowie w noc świętojańską wianki używali do wróżb dotyczących swojej przyszłości - wyczekiwanej miłości i zamążpójścia. Pleciono je z ziół i kwiatów o czarodziejskich mocach, wplatano w nie świece... Miały odstraszać złe duchy, chronić przed chorobą i gwarantować dobre życie. Do dziś tradycja ta jest ciągle żywa, dlatego zapraszamy na spotkanie, podczas których upleciemy wianki, dzięki którym nocą będzie można zaczarować swoją przyszłość... Spróbować nie zaszkodzi!
Zapraszamy Was wszystkie na wspólne wianków plecenie :) w najbliższą sobotę,
26 czerwca w godzinach 11:00 - 14:00
w siedzibie Meli-Melo.pl w Krakowie, przy ul. Krowoderskiej 68/3.
Jeżeli łaskawa pogoda pozwoli, wyprowadzimy warsztat do ogrodu, aby w otoczeniu zieleni wić, pleść, gadać i dobrze się bawić :). Jeżeli pogoda nie będzie nam łaskawa - też sobie poradzimy w domowej, kolorowej atmosferze Meli-Melo :).
Wieczorem natomiast będzie można udać się nad Wisłę i wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, a potem zgodnie z tradycją puścić wianki na wodę (szukajcie służb WOPR, które zbiorą wianki i puszczą je na Wisłę). Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, narzędzia i instruktaż. Wy musicie tylko przynieść ze sobą dobry humor.
Zapisy telefonicznie 880 717 069 lub mailowo info@meli-melo.pl (grupa, dla komfortu uczestniczek, ograniczona!)

6 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym dołączyć do spotkania, ale ten Kraków tak daleko buuuu

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaga - jeśli będa chętni to ja mogłabym przyjechać... może tak nawet byłoby łatwiej!! Pomyśl. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 3. eee ja tez chce :( :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze rok i trochę i będę mogła dołączyć do plecenia na Krowoderskiej. A na razie reprezentuję Kraków na szwedzkim Midsommar - tu też są wianki.
  Miłego plecenia - wianków i opowieści!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam teraz :-( Co niewiele zmienia bo dziś dzień wyjazdów dzieci na wakcje.
  A chciałabym pleść o chciałabym...
  Wianki oczywiście a nie pleść trzy po trzy ;-)

  OdpowiedzUsuń